KATALOG - WIDEOSFERA - KSIĘGOSFERA - LINKOSFERA - INFOSFERA - MIASTOSFERA - SŁOWOSFERA


Małgorzata Kalicińska
Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską
17 czerwca 2009 r.

Małgorzata Kalicińska czytelnikom OBP Małgorzata Kalicińska w OBPMałgorzata Kalicińska w OBP
Małgorzata Kalicińska w OBPMałgorzata Kalicińska w OBP
Spotkanie z Małgorzata Kalicińską

Małgorzata Kalicińska jest autorka najpopularniejszego cyklu powieściowego ostatnich lat. Wydany w 2006 r. "Dom nad rozlewiskiem" to współczesna saga rodzinna dziejąca się na Mazurach. Książka otrzymała nagrodę księgarzy "Witryna 2006" i, co najważniejsze, błyskawicznie zdobyła niespotykaną sympatię czytelników. W roku 2007 ukazały się "Powroty nad rozlewiskiem" , w chronologii powieściowej będące pierwszą część owej sagi (lata 1945-1980). Najnowsza "Miłość nad rozlewiskiem" (2008) przynosi sagi tej kontynuację.
Kalicińska współpracuje z miesięcznikiem "Bluszcz", gdzie można czytać jej najnowsze teksty ("Bluszcz" jest dostępny w naszej bibliotece).


"Czasami los lepiej od nas wie, co powinniśmy zrobić. Bohaterka powieści w wieku, który nazywa się teraz mało twórczym, gdyż świat opanowały młode ambitne wilki (i wilczyce), traci świetną pracę w agencji reklamowej. Jest to dla niej ogromny, psychiczny wstrząs. Próby znalezienia innej pracy kończą się niepowodzeniem. Postanawia odwiedzić matkę mieszkającą na mazurskiej wsi. Straciła z nią kontakt w dzieciństwie. I tam nie tylko odzyska spokój, lecz także zrozumie, na czym polega sens ludzkiego życia. To nie jest baśń ani poradnik, to książka o bardzo prostych, odwiecznych sposobach poszukiwania prawdy o sobie. Miłość jest jej częścią. Kiedy będziesz ją czytać, spadnie ci ciśnienie, puls wróci do normy, a oszalałe ze stresu serce zacznie znowu bić spokojnie. Spróbuj i przejdź do innego, lepszego świata. W nim nie ma już żadnego szefa".
(Andrzej Rostocki, autor listy bestsellerów w "Rzeczy o książce" w "Rzeczpospolitej" oraz felietonista "Tygodnika Powszechnego")

RozlewiskoRozlewiskoMałgorzata KalicińskaRozlewisko


Blog Autorki >>>>

Książki Małgorzaty Kalicińskiej dostępne w naszej bibliotece >>>>


Również w Bluszczu!
Bluszcz

Copyright by Oleska Biblioteka Publiczna