Oleska Biblioteka Publiczna: www.bibliosfera.olesno.pl (www.obp.olesno.pl)
OBP


PRZYJEMNOŚĆ CZYTANIA

Wampir. Biografia symboliczna Po czym poznać wampira?

Adam Mickiewicz (a więc nie byle kto) poucza, że "Upiory rozpoznaje się po ich bladej cerze, dalej po blasku oczu, opisanym w poemacie Melmoth przez angielskiego poetę Maturina, który przejął ten opis z pieśni ludowych, tudzież przez Byrona".
To nie wszystko: dwuznaczny sposób istnienia wampira - jego obecność / nieobecność - zaznacza się w takich właściwościach, że nie rzuca cienia, nie odbija się w lustrze - zauważa Maria Janion w swojej książce "Wampir. Biografia symboliczna"...
Co z tymi wampirami? >>>>>


Pan KuleczkaCzytamy dzieciom i z dziećmi

"Nie potrzeba tytułów naukowych ani drogiego sprzętu, by czytać dzieciom. Książki można wypożyczać, wymieniać, kupować na przecenach. Nie trzeba dobrej dykcji, by być najlepszym nauczycielem czytania dla swego dziecka. Doskonałe zajęcie dla Tatusiów, którzy mają mało czasu dla swych dzieci i nie zawsze wiedzą jak go wypełnić" - czytamy na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl.
No tak, ale CO czytać?
Nasza podpowiedź T U >>>>

Opatrzność i Sapkowski

"Opatrzność zdaje się czuwać nad polską fantastyką, nigdy nie pozostawiając nas bez Mistrza, literackiej wielkości, do której można się przyrównywać i która przede wszystkim przyciąga nowych czytelników..."
Czy opatrzność czuwa też na polska powieścią historyczną? Niewykluczone, bowiem najnowsza powieść Sapkowskiego jest powieścią historyczną, której akcja toczy się w XV wieku na Śląsku.
Z Sapkowskim po Śląsku... >>>>


   Więcej Tolkiena   >>>

   Hamlet przed "Hamletem"   >>>

   TOLKIEN: Po pierwsze, Hobbit.   >>>

   CZYTAĆ PROUSTA? PODPOWIEDŹ TU   >>>

   CZYTAĆ PRUSA? PODPOWIEDŹ TU   >>>

   WRÓĆ, ALEKSANDRZE!   >>>

   "Nowe" książki Agathy Christie   >>>

   DAWNE OLESNO NA POCZTÓWKACH   >>>

   Wiedźmin się żeni!!!   >>>

   Fałsz krąży nad naszym łózkiem!   >>>

   Książki z dedykacją    >>>


Po angielsku JĘZYKI MNIEJ OBCE
Zainteresowanie literaturą w językach obcych wzrasta. Obszerne działy książek w jezyku niemieckim i angielskim są w Wypożyczalni Głównej i Filii dla Dzieci. Oto nasze propozycje książek
w języku angielskim >>>>

    Dla maturzystów   >>>
    Bibliowizja   >>>
    Duże litery, łatwe czytanie   >>>
    Czytelnia - czasopisma   >>>

Książki mówią

Książka mówiona (audiobook) to nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej; ksiązki mówione z naszych zbiorów zapisane są na dyskach optycznych (płytach kompaktowych) w formacie audio lub mp3.
W naszej bibliotece dostępne są również książki multimedialne przeznaczone do odtwarzania na komputerach, łączące zapis dźwięku z podglądem tekstu na ekranie monitora.
Karampuk
Conan DoyleE.A. Poe
Więcej >>>>
Książki mówione w naszym katalogu >>>>


Harry Potter and the Deathly Hallows Siódmy i ostatni tom cyklu J.K. Rowling o Harrym Potterze ukazał się 21 lipca 2007 o godz. 0:01 w USA i Wielkiej Brytanii oraz innych krajach anglojęzycznych na całym świecie. "Po ogłoszeniu angielskiego tytułu 7. tomu cyklu o Harrym Potterze na całym świecie rozgorzała dyskusja, co też mogą oznaczać owe "The Deathly Hallows". Słowa te są bowiem równie tajemnicze dla mówiących od urodzenia po angielsku, jak i dla nas. Głowią się tłumacze, potterologowie, językoznawcy. I mnie ten tytuł sen spod powiek spędza... Harry Potter 7 Im bardziej zastanawiam się nad znaczeniem słów "The Deathly Hallows", tym bardziej intuicja prowadzi mnie do celu wyprawy, na którą Harry zamierza wyruszyć po śmierci Dumbledore'a. Taka jest przecież zapowiedź treści 7. tomu, którą można znaleźć przy końcu tomu 6 - powiedział tłumacz cyklu, Andrzej Polkowski.
Ostatecznie tom otrzymał polski tytuł "Harry Potter i insygnia śmierci" i trafił do księgarń nocą z 25 na 26 stycznia 2007 r.
Natomiast Baśnie barda Beedle'a : przełożone z run na język angielski przez Hermionę Granger >>>> ukazały się w 2008 r. i stanowią uzupełnienie cyklu.
Harry Potter w naszych zbiorach >>>>>
Fragment okładki t.1., proj. Thomas Taylor


I Like Harry Potter
(NTO - 7 dni; 4 VIII 05)
>>>>>
POTTEROMANIA TRWA

Dobra wiadomość dla potterofanów! Nie ma przeszkód, aby sprawdzić, jak przygody Harry'ego Pottera zostały napisane w oryginale. Wszystkie 6 części powieści, które ukazały sie dotąd, są dostępne w naszej Filii dla Dzieci. Niespodzianką może być to, że angielska edycja wydawnictwa Bloomsbury różni się opracowaniem graficznym od znanej polskim czytelnikom. Nie ma w niej ilustracji Mary Grandpre, a okładki projektowali m.in.: Cliff Wright (cz. 2 i 3), Thomas Taylor (1) i Giles Greenfield (4). Dodajmy, że okładki, z jakimi ukazują się polskie wydania, pochodzą z amerykańskich edycji.
[ 1 ]    [ 2 ]    [ 3 ]    [ 4 ]    [ 5 ]    [ 6 ]

Joanne K. Rowling: Harry Potter and...

Linki przy okazji:
Harry Potter w wydawnictwie Media Rodzina
www.mediarodzina.com.pl


Copyright by Oleska Biblioteka Publiczna