KATALOG - WIDEOSFERA - KSIĘGOSFERA - LINKOSFERA - INFOSFERA - MIASTOSFERA - SŁOWOSFERA

Krystyna Śmigielska
Spotkanie z Krystyną Śmigielską
Oleska Biblioteka Publiczna - 6 listopada 2008 r. - Filia dla dzieci

Krystyna Smigielska w OBP   Krystyna Smigielska w OBP


Krystyna Śmigielska
Krystyna Śmigielska związana jest z krakowskim wydawnictwem "Skrzat". Nakładem tej oficyny ukazały sie jej ksiązki dla dzieci i młodzieży: "Tekla" i "Węszący renifer, czyli tydzień z ciocią Julią", a ostatnio powieść dla dorosłych "Ty to głupia jesteś"

Krystyna Smigielska - czytelnikom "Marzyłam o napisaniu i wydaniu książki, brakowało mi jednak odwagi, aby zrealizować swoje pragnienia. Bałam się, czy podołam tak wielkiemu wyzwaniu, czy starczy mi wytrwałości. Zachłannie przyglądałam się wszystkim aspektom życia, obserwowałam swoje stany emocjonalne, pilnie uczyłam się i poznawałam otaczający mnie świat. Czekałam na odpowiedni moment, w którym będę wiedziała, o czym chcę opowiedzieć, w jaki sposób mam to zrobić i do kogo skierować swoje przesłanie. Wybrałam młodych odbiorców. Całe swoje zawodowe życie poświęciłam dzieciom. Starałam się pomagać im w rozwiązywaniu problemów, wskazywać właściwe drogi wyjścia z trudnych dla nich sytuacji. Moja pierwsza książka poświęcona jest przyjaźni. Stanowi ukłon w stronę młodych ludzi, którzy kiedyś mi zaufali, z którymi przeżyłam wiele pięknych chwil. Przygodę z pisaniem rozpoczęłam dopiero w chwili zakończenia pracy zawodowej. Mogłam śmiało spojrzeć w przeszłość, opisać i przetworzyć widziany moimi oczami obraz świata.
Mam teraz siłę, wiedzę i odrobinę pewności siebie, a to już pozwala mi zasiąść przed komputerem i kreować "moją rzeczywistość". Pierwszym moim sukcesem było zdobycie drugiej nagrody w kategorii prozy w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pod nazwą "Nie pochłonie nas ekran". Obecnie współpracuję z Wydawnictwem Skrzat. Od najmłodszych lat bardzo dużo czytałam, a obcowanie z książką miało dla mnie ogromne znaczenie. Nie mam jednak pojęcia, który z pisarzy wywarł na mnie największy wpływ. Nie rozpatrywałam tego w tych kategoriach. Lista ulubionych, szanowanych przeze mnie autorów jest bardzo długa."
(Z wywiadu dla "Gazety Tczewskiej, rozm. Przemysław Zieliński)

Książki Krystyny Śmigielskiej w zbiorach OBP>>>>

Krystyna Śmigielska w OBP Krystyna Śmigielska w OBP Krystyna Śmigielska w OBP
Krystyna Śmigielska w OBP Krystyna Śmigielska w OBP Krystyna Śmigielska w OBP
Krystyna Śmigielska w OBP Krystyna Śmigielska w OBP


Copyright by Oleska Biblioteka Publiczna